E-közigazgatás 2023    Flottamenedzsment ősz    Kollégából felettes   Dokumentumkezelés   Regulatory

 

Sherlock & Picasso Workshops

Bevezető

Erre a rendezvényre ONLINE és JELENLÉTI formában is regisztrálhat. Kérjük regisztrációja során minden esetben jelezze, hogyan kíván résztvenni az eseményen. 

Sherlock & Picasso Workshops

2021. szeptember 28. & október 12.  

Napjainkban egyre többen vesznek részt adatelemző vagy más néven Data Science képzéseken. Az elemzők számának robbanásszerű növekedése azonban egy új kihívás elé állította a vállalatokat. Az adatelemzés sikere napjainkban már nem az adatelemzők szakmai felkészültségén múlik elsődlegesen, hanem hogy az adattudósok és az üzleti oldal között mennyire hatékony az információáramlás. A nemzetközi tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy a két oldal nem vagy csak nehezen érti meg egymást.  A Data Literacy egy olyan új területe az adatelemzési szakmának, melynek célja ezen kommunikációs szakadék felszámolása.

Data Literacy készség (azaz adatokból más számára is értelmezhető információ kinyerésének képessége) jól fejleszthető. A két kurzus (Sherlock, Picasso) célja ezen adatolvasási és adatmegjelenítési készségek fejlesztése.


Sherlock (avagy „Hogyan ne hazudjunk magunknak?”) kurzus olyan adatelemzési technikákat mutat be, melyek segítségével elkerülhetők tipikus adatelemzési zsákutcák .  
Picasso (avagy „Hogyan ne hazudjunk másoknak?” )  kurzus olyan adatvizualizációs technikákat mutat be, melyek segítségével az üzleti oldal számára is értelmezhető diagramok készíthetők.

A két kurzus anyaga független egymástól, azonban a két kurzus együttes elvégzése biztosítja legjobban a Data Literacy készségek tökéletesítését.

A workshopokat vezeti: Kovács Gyula, Data Science Coach

 

A workshopok szólni kívánnak:

Mindenkihez, akit

  • érdekel az adatelemzés világa
  • aki szeretné megérteni az adatelemzés működését
  • aki érdeklődik az adatvizualizációs tehnikák iránt
  • diagramokat ”fogyasztó” menedzsereknek
  • Data Scientisteknek
  • BI szakembereknek
  • Business Analystoknak

Sherlock Workshop - 09.21.

Erre a rendezvényre ONLINE és JELENLÉTI formában is regisztrálhat. Kérjük regisztrációja során minden esetben jelezze, hogyan kíván résztvenni az eseményen. 

Sherlock Workshop - 2021. szeptember 28.
Hogyan ne hazudjunk magunknak?

 

A kurzus célja:

A kurzus célja annak a képességnek elsajátítása, hogy a meglévő adatok alapján valódi, üzleti oldal számára is hasznos összefüggések kerüljenek feltárásra.


Témák:

  • Mi az adat? Hogy lehet eljutni az adattól a cselekvésig? Miért és hol akadhat el ez a folyamat? Ki a hibás – az elemző vagy az üzleti oldal?
  • Mi az adatelemzés? Adatbázisoknak létezik univerzális struktúrája?  A gyors és lassú gondolkodás (Kahneman) hogyan ötvözhető az adatelemzésben? Mi az adatelemzés 3 legfontosabb eleme?
  • Mi a kapcsolat az adatbázisokban tárolt információ és a valóság között? Mennyire lehet megbízni az adatokban? Hogyan lehet észrevenni, ha az adatok torzítanak a valóságon? Az elemző hogyan értelmezheti félre az adatokat? Extrém és hiányzó értékek kezelésére miért nincs aranyszabály?
  • Mennyire fontos a kreativitás az adatelemzéseknél? 5 eset, amikor a kreativitás nélkülözhetetlen a sikeres elemzéshez! Hogyan kezeljük a "Fekete hattyú jelenséget" az adatelemzésnél? (kritikus szemlélet (önkontroll) fontossága)
  • Közös nyelv. Hogyan alakítsanak ki az elemzők és az üzleti oldal szereplői egy közös nyelvet? 4+1 szabály az érthető diagramok elkészítéséhez

A kurzus során számos esettanulmány kerül bemutatásra, illetve játékos feladatokon keresztül ismerkedünk meg az emberi gondolkodás azon korlátaival, melyek miatt sok elemzés téves következtetésre jut.


Kinek szól?

Mindenkinek, akiket érdekel az adatelemzés világa, így adatelemzőkön túl mindazoknak, akik a "túloldalon" vannak, de szeretnék megérteni az adatelemzés működését.

Picasso Workshop - 10.12.

Erre a rendezvényre ONLINE és JELENLÉTI formában is regisztrálhat. Kérjük regisztrációja során minden esetben jelezze, hogyan kíván résztvenni az eseményen. 


Picasso Workshop - 2021. október 12.
Hogyan ne hazudjunk másoknak?


A kurzus célja:

A kurzus célja annak a képességnek elsajátítása, hogy az elemzési eredményeket hogyan lehet mások számára is értelmezhető módon prezentálni?


Témák:

  • Adatvizualizáció eszközei - diagram típusok fajtái. Melyiket mikor érdemes alkalmazni? 3D diagramok miért veszélyesek?
  • Diagramok megértését gátló vizuális elemek – zajok? Az alaklélektan kutatási eredményeinek segítségével hogyan csökkenthető a zajok száma a diagramoknál?
  • A közönség figyelme irányítható? Mik azok a preattentív attribútumok és ezek segítségével hogyan lehet kiemelni a fontos üzeneteket? Hogyan lehet a színeket hatékonyan használni?
  • Hogyan hazudhatunk a diagramokkal? Milyen tipikus adatvizualizációs hibák vannak? Ezek hogyan kerülhetők el?
  • Hogyan győzzük meg a döntéshozót - adatokkal vagy érzelmekkel? Hogyan lehet történetet építeni adatokból?

A kurzus során több esettanulmányon keresztül kerülnek bemutatásra példák zajok eltüntetésére, üzenetek kiemelésére, történetek elmesélésére.


Kinek szól?

Mindenkinek, akik érdeklődnek az adatvizualizációs technikák iránt, így adattudósoknak, BI szakembereknek, üzleti elemzőknek, de diagramokat fogyasztó menedzsereknek, döntéshozóknak is.

 

Részletek

Rendezvény kezdete: 2021. szeptember 28. 9:00
Rendezvény vége: 2021. szeptember 28. 17:00
Részvételi díj 199.000 HUF+ÁFA
Speciális ár

Részvétel mind a két workshopon:
199.000 Ft + áfa / fő

Részvétel egy workshopon:
129.000 Ft + áfa / fő

We are no longer accepting registration for this event

Ez a webhely a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ.