E-közigazgatás 2023    Flottamenedzsment ősz    Kollégából felettes   Dokumentumkezelés   Regulatory

 

AgiCon – Agile Conference

Bevezető

A konferencia kiemelt témái:

  • How processes with names containing buzzwords like scaled framework and agile destroy agility
  • Agilitás kicsiknek és nagyoknak, könnyedén
  • Te hiszel az agilitásban?
  • Hogyan lehet sikerre vinni projekteket nagyvállalati környezetben?
  • Amikor a nagyvállalati valóság szembejön - agilissá válás nehéz terepen
  • Agilis tepertő
  • Az agilis tranzíciók sorozatos bukása Magyarországon
  • Valóban mindig a kézzel fogható eszközök támogatják legjobban az agilitást? Mi a legjobb skálázott/ földrajzilag szétszórt esetben?
  • OKR, a teljesítmény menedzsment divatos csodaszere
  • Csoportpszichológiai eszközök agilis csapatok fejlesztéséhez
  • Só hivatal – szkrum hivatal?

Előadók

Akiket már biztosan a konferencia előadói között köszönthetünk: Andó Mihály, Agile Consultant, Software Craftmanship Trainer, Andó Művek

  • Andó Mihály, Agile Consultant, Software Craftmanship Trainer, Andó Művek
  • Both András, Termékfejlesztési vezérigazgató-helyettes, IdomSoft Zrt.
  • Garics Nándor, Product Owner, Nitrowise
  • Guthy Miklós, Agile Coach, Sticky Note Consulting
  • Janovszki Zsolt, CEO, Agilab
  • Koncz Péter, Product Owner, Lechner Nonprofit Kft.
  • Kovach Anton, Vezérigazgató, ShiwaForce.com Zrt.
  • Kulcsár Bence, Agile Consultant, Trainer
  • Lánchidi Balázs, Product Owner, Nitrowise
  • dr. Magyar Csaba, Vezérigazgató, Crystal Worldwide
  • Molnár Attila, Egyéni- és teamcoach, Szervezetpszichológus, Scrum Practitioner, a TeamINSIGHT Labs alapítója
  • Nagy Paul, Lean and Agile Coach, NOKIA
  • Nagy Tamás, Consultant and Agile Coach, Sticky Note
  • Takács István, Agilitási és üzleti tanácsadási vezető, Capture

Kinek ajánljuk?

Rendezvényünk szólni kíván:

  • Felsővezetőknek, üzleti döntéshozóknak
  • Agile coachoknak
  • Scrum Mastereknek
  • Szoftvertervezőknek és szoftverfejlesztőknek
  • Szoftvertesztelőknek
  • Fejlesztési vezetőknek
  • Termékmenedzsereknek/Product Owner-eknek
  • Team leadereknek
  • Projektmenedzsereknek
  • Lean menedzsereknek
  • Quality managereknek
  • IT igazgatóknak, vezetőknek

1.nap

8:30-tól Regisztráció
8:50 – Köszöntő és a konferencia előadásainak felvezetése

Délelőtt (közben kávészünet)
How processes with names containing buzzwords like scaled framework and agile destroy agility
Whereas Agile adoption seems to be approaching late phase with more traditional companies in finances and automotive jumping on the bandwagon, there are surprisingly many early adopters who are implementing a reboot of their Agile practices - having apparently not experienced the desired improvements. But second time is a charm!
This presentation addresses a few common anti-patterns of Agile adoption which led to pseudo/fake Agile adoptions.
Előadó: Nagy Paul, Lean and Agile Coach, NOKIA

Agilitás kicsiknek és nagyoknak, könnyedén
Összegyűjtöttük, hogy kis- közepes és nagyvállalatoknál hogyan lehet gyorsan és hatékonyan bevezetni az agilis szemléletet. Megmutatjuk, hogy közép- és nagyvállalati tapasztalataink alapján hogyan lehet magabiztosan, tartósan elérni a működő agilitást, amely az üzleti eredményekben is megmutatkozik. Térképet adunk az agilitás bevezetésének útjában álló akadályok lebontásához és a csapdák elkerüléséhez. Hasznos tudnivalókat kínálunk agilis átállásra készülőknek, azoknak, akik úgy érzik, hogy elakadtak, és azoknak is, akik csak érdeklődnek az agilitás iránt.
Előadó: Kovach Anton, Vezérigazgató, ShiwaForce.com Zrt.

Te hiszel az agilitásban?
Népszerű és sokakat foglalkoztató kérdés, hogy miért nem tudjuk sikeresen alkalmazni azt a fajta agilis működést, amit a manifesto leír és amivel egyébként mindenki egyetért. Ez a probléma sok nézőpontból vizsgálható, mi ezek közül egy aspektust szeretnénk kiemelni. Előadásunk során gyakorlati, való életből vett példákon keresztül mutatjuk be, mit jelent, ha vallási kérdésként tekintünk az agilitásra. Végül arra is fényt derítünk, miért kell Joker kezébe adnunk az irányítást.
Előadók: Garics Nándor és Lánchidi Balázs, Product Ownerek, Nitrowise

12:00 – 13:00 Ebédszünet

Délután (közben kávészünet)
Hogyan lehet sikerre vinni projekteket nagyvállalati környezetben?
Melyik munkamódszertan volna számunkra a legjobb választás? Scrum, Kanban, Extreme Programing, vízesés alapú projektvezetés vagy esetleg kézi vezérlés? Bármelyik vagy egyik sem? Miért  vannak mindben sikertörténetek, és hogyan lehet, hogy ezen módszertanok alkalmazása ellenére is bukott már el projekt? Melyiket érdemes választani?  Érdemes egyáltalán közülük választani? Az előadásból kiderül, hogy milyen egyéb faktorok járulnak hozzá egy IT projektek sikeréhez és mik gátolják azt. Hogyan lehet elérni, hogy nagyvállalati projektek esetén a 8%-os sikertörténet 70%-os legyen. Az előadás alapjául 25 000 informatikai projekt adatainak feldolgozása szolgál.
Előadó: Andó Mihály, Agile Consultant, Software Craftmanship Trainer, Andó Művek

Amikor a nagyvállalati valóság szembejön - agilissá válás nehéz terepen
A magyar nagyvállalati szervezeti átalakítások reneszánszukat élik, exponenciálisan nő az agilis szakemberek iránti igény. A piac válaszol: a tanácsadó cégek sokszor tapasztalatlan és felkészületlen scrum mastereket adnak el, az agile coach pozíciókat pedig a hiány miatt belső kinevezésekkel töltik fel. Hogyan kellene dolgozni a nem optimális környezeti feltételekből fakadó nehézségekkel - különös tekintettel olyan nagyvállalati esetekre, ahol a peremfeltételek nem tudnak egyik pillanatról a másikra megváltozni?

Egy jó scrum master-től vagy agile coach-tól azt várjuk, hogy széles spektrumon ismerje az agilis/lean elveket, módszereket és eszközöket, valamint képes legyen felismerni a helyzeteket, ahol lehetséges lépéseket tenni: szimplán okosabban csinálni dolgokat, vagy jobban érvényesíteni agilis/lean elveket. Az evolúció apró lépései jellemzően nem látványosak vagy színesek, és nem találkozhatunk velük szépen vágott PR-videókban a LinkedInen.

Az előadás egy tapasztalt agilis tanácsadó szemszögéből világít meg egy sor olyan szituációt, amellyel a teljesen kezdők is találkozhatnak. Egy esettanulmány gyakorlati példáin keresztül, ritkán látható belső nézetből vizsgáljuk meg, mit kezdhetünk egy nem átlagos scrum csapattal nem optimális környezetben. Részletes betekintést kapunk, hogy miként lehet kiértékelni nem egyértelmű helyzeteket, milyen következményei, hatásai és kockázatai vannak az egyes átalakítási opcióknak, milyen mértékben szolgálnak agilis vagy lean elveket különböző javaslatok, és a módosítások hogyan fejtik ki hatásukat a céges transzformációs célokra.

A scrum vagy kanban kérdésen, és a “mi ment jól, mi ment rosszul”- típusú retrospektív meetingeken túl rengeteg mód nyílhat az agilis fejlődésre nehéz terepen is. Különösen, ha képesek vagyunk meglátni és kiértékelni a lehetőségeinket.
Előadó: Kulcsár Bence, Agile Consultant, Trainer

Agilis tepertő
Az államigazgatás második agilis szponzora vagyok. Célom a modernkori rabszolgatartás felszabadítása az államigazgatásban. Szeretném, ha menő lenne az állami szférában dolgozni, ha reggel mindenki boldogan csippantaná le a belépő kártyáját, ami nem azért jó, mert szociális intézményt építünk, hanem furcsa módon azért, mert ez kell a célunk eléréséhez, ami pedig a működő szoftver, működő termék.
Előadó: Both András, Termékfejlesztési vezérigazgató-helyettes, IdomSoft Zrt.

Puha testben, agilis lélek!
Működhet-e az agilis vállalati kultúra olyan környezetben, ahol több mint 20 éve “tradicionális” alapokon nyugszik a működés? Milyen módszereket vehet át a jogi- és adótanácsadó szektor az agilis IT cégektől? Hogyan lehet szkeptikus attitűddel rendelkező környezetben elősegíteni a szemléletváltást, illetve a folyamatos fejlődést.
Előadó: dr. Magyar Csaba, Vezérigazgató, Crystal Worldwide

17:00-től Open Space & Beers

2.nap

Délelőtt (közben kávészünet)
Az előző napon történt…

Az agilis tranzíciók sorozatos bukása Magyarországon
Miért van az, hogy az agilis tranzíciók sorra elbuknak és nem teljesítik az elvárt célt? Van-e közös jellemző, amiért elbuknak még akkor is, ha láthatóan a Scrum keretrendszer segítségével sikerre vittünk IT projekteket? Mire kell odafigyelni felső- vagy középvezetőként? Mért van az, hogy aki végre megértette mit kell csinálni, az egy másik cégnél folytatja a pályafutását? Átbeszéljük röviden mi a különbség egy sikeres Scrum-os projekt és egy vállalati transzformáció között. Miben különbözik az agilis adoptáció az agilis tranzíciótól? Megnézzük, hogy egy IT cégben valójában mi képez tényleges értéket, és ez milyen kapcsolatban van az esetleges piaci sikerünkkel.
Előadó: Andó Mihály, Agile Consultant, Software Craftmanship Trainer, Andó Művek

Valóban mindig a kézzel fogható eszközök támogatják legjobban az agilitást? Mi a legjobb skálázott/ földrajzilag szétszórt esetben?

  • Mik az agilitást támogató, kézzel fogható eszközök előnyei és limitációi?
  • A vezető agilis támogató szoftverek rövid összehasonlítása
  • Skálázott agilitás szoftveres támogatásának sajátságai

Előadó: Takács István, Agilitási és üzleti tanácsadási vezető, Capture

OKR, a teljesítmény menedzsment divatos csodaszere
Objectives and Key Results, azaz célok és kulcseredmények, rövid nevén OKR. Egy olyan keretrendszer, ami lehetővé teszi, hogy a vállalat különböző egységeinek és valamennyi munkatársának a törekvéseit és erőfeszítéseit egy irányba állítsuk. Pontosan abba az irányba, amerre a vállalat menni akar. És rendszeresen rá tudjunk nézni, hogy még mindig jó irányba megyünk-e. Vagy ha az irány változott, akkor kis idő elteltével az egész céget az új irányba tudjuk állítani. Nagyon vonzó. Nem csoda, hogy a Google, a Netflix, az Oracle és a Linkedin is ezt alkalmazza. Hát akkor ide vele, de gyorsan!
Az OKR vonatra nagyon sok cég ül fel világszerte, itthon is egyre népszerűbb. De vajon tényleg csodát tesz? Ha jól csinálják, akkor valóban nagy lehetőség van benne. De hogyan kell jól csinálni és hogyan lehet rosszul. Áttekinjük az OKR-től remélt hasznokat, a jó bevezetés feltételeit és a persze a csapdákat is.
Előadó: Guthy Miklós, Agile Coach, Sticky Note Consulting

A csoportdinamika Scrumot eszik reggelire – Csoportpszichológiai eszközök agilis csapatok fejlesztéséhez
Mi az agilitás viselkedéses leírása? Ha ez egy hozzáállás, akkor ez hogyan ragadható meg az emberek viselkedésében? Van olyan, hogy agilis ember? Ez egy személyiség típus? Mi a különbség agilis és kevésbé agilis csapatok között? Hogyan lehet mérni és előrejelezni egy csapat vagy egy szervezet agilitásra való képességét? Milyen mérőszámok mutatják azt, hogy egy csapat vagy egy szervezet "agilizálódik"?

Egy provokatív előadásra hívom a résztvevőket, ahol a viselkedéstudomány szemével nézünk az agilis működésre, beállítódások és szükségletek mentén magyarázzuk azt a viselkedést amit rugalmas reagálásnak látunk. Bebizonyítom, hogy nincs olyan, hogy agilis ember, hogy az agilitás mértékegysége a tanulás és a biztonság, eszközt adok a HR-eseknek a kiválasztáshoz, az egyéni- csoport- és szervezetfejlesztéshez és a teljesítményértékeléshez.
Az agilis csapatokkal foglalkozó szakembereknek pedig olyan perspektívát mutatok, ami túlmutat a módszertanok határain és egy mélyebb és emberibb oldalát fedi fel az agilis csapatok működésének.

Ebben arra a nemzetközi kutatásra támaszkodom, amiben megtaláltuk az agilis működésre jellemző egyéni és csoportviselkedés mérhető jellemzőit és azt, hogy hogyan tudjuk előrejelezni ezek alapján egy csapat és egy teljes szervezet agilis működésre való képességét.
Előadó: Molnár Attila, Egyéni- és teamcoach, Szervezetpszichológus, Scrum Practitioner, a TeamINSIGHT Labs alapítója

12:00 – 13:00 Ebédszünet

Délután (közben kávészünet)
Az agilis tranzícióra leselkedő veszélyek elkerülése
Amikor egy szervezet nehezen halad, a problémák okai minden esetben rossz megszokások, viselkedések, folyamatok, vagy szervezeti struktúrák. Ezek akadályozzák a haladást. Vasmacskák. Szent tehenek.
"Nálunk nincs értelme a becslésnek, mert a menedzsment úgyis felülbírálja azt. Nálunk nincs értelme priorizálni, mert úgyis mindent le kell szállítani. Nálunk a megrendelő nem ér rá a projekttel foglalkozni. Nálunk nincs értelme a standupnak, mert mindenki máson dolgozik."
Az elbukó agilis tranzíciók, azon buknak el, hogy ezeket a vasmacskákat nem szedik fel. Továbbra is együtt élnek azokkal a rossz gyakorlatokkal, amelyek miatt a szervezet kínlódik. Szerencsére mindegyikre van gyógyír.
Az előadásomban megmutatom azokat a leggyakoribb problémákat és veszélyeket amelyek a helyes működésre és az agilis átalakulásra leselkednek és mindegyik esetén mutatok megoldásokat az adott probléma megoldására.
Előadó: Nagy Tamás, Consultant and Agile Coach, Sticky Note

Só hivatal – szkrum hivatal?
A közigazgatásban egyre több alkalmazás van az ügyeink intézésére. Ennek örülünk. Aztán megpróbáljuk használni ezeket és akkor már nem örülünk. A közigazgatás nem agilis. Milyen kihívások közepette lehet agilis módszertannal fejleszteni egy közigazgatási alkalmazást? Lehet-e egyáltalán a közig berkein belül jó alkalmazást csinálni? És ha igen, miért nem? Min hasaltunk el és fel lehet-e egyáltalán állni?
Hogyan működik a backlog egy jogszabályi környezetben, ahol minden egyformán fontos? Hogyan lehet bizalmat építeni egy bizalmatlan közegben; hatóságokkal, minisztériummal és a csapaton belül?
Végső soron mit tekintünk eredménynek?
Előadó: Koncz Péter, Product Owner, Lechner Nonprofit Kft.

16:40-tól Interaktív beszélgetés a konferencia előadóival

 

 

Együttműködő partnereink:

Shiwaforce

 

Capture

Részletek

Rendezvény kezdete: 2019. június 12. 9:00
Rendezvény vége: 2019. június 13. 17:00
Részvételi díj 199.000 HUF+ÁFA
Early bird határidő 2019. április 26.
We are no longer accepting registration for this event

Ez a webhely a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ.